<< 2029. augusztus >>
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

banner
Győri kulturúlis információk
vasárnaphétfőkeddszerdacsütörtökpéntekszombat
-
Állandó kiállítás
Esemény
Évforduló
Filmklub
Időszaki kiállítás
Klub
Koncert
Mozi
Program
Sport
Színház
Tanfolyam
Vidék
Partnereink
Gyor
VihaRock
Hírcsatornáink
Atom Feed Atom 1.0 Feed RSS Feed RSS 1.0 Feed OPML Feed MBOX Feed HTML Feed JS Feed
   
XXV. ALTER PARTY
[márc.10. 17:00 - márc.11. 01:00]

A KISTEHÉN és a SZÁJBERGYEREK

Néhány hete kezdte meg Szájbergyerek című turnéját a Kistehén tánczenekar, aminek keretében Győrbe is ellátogatnak. Március 10-én pénteken este nyolckor a PÁGISZ és ÁMK színpadán lépnek fel teljes legénységükkel, az összes tangóharmonikájukkal együtt. A koncert előtt este hattól az együtteshez kapcsolódó „Szájbertörténet“ c. filmet vetítik, utána pedig alterdiszkót tartanak 02 óráig. Jegyet elővételben a HÍD Ifjúsági Irodában lehet vásárolni. További információ: www.alterparty.pagisz.hu, www.szajbergyerek.hu

A zenekar környékén mostanában sok a történés. 2006. január 21-én adták a Fonogram díjakat. Szájbergyerek című számuk a közönségszavazatok alapján lett „Az év hazai dala“. Nemrég kapták meg aranylemezüket a Csintalan című album eladásai alapján, és elkészült újabb kultuszgyanús videoklipjük is Virágok a réten címmel, a Romano Drom közreműködésével. A zenekar a közeljövőben Szlovákiában is koncertezik. A Kistehén tánczenekar időközben igazán remek koncertzenekarrá érett: kitűnő és vidám, zeneileg erős produkcióval vidítja fel a közönséget a sötét téli napokon (meg a világos nyáriakon is). Antidepresszáns helyett bátran ajánljuk.

A Kistehén tánczenekar ma Magyarország egyik legismertebb zenekara. 2005 elején a Szájbergyerek című számhoz készült videoklip az interneten keresztül vált nagyon gyorsan kultusz produktummá. A Kistehén Tánczenekar a Szájbergyerek kapcsán kialakult érdeklődésnek köszönhetően nagyon sok koncertet adott 2005. nyarán, játszott szinte minden fontosabb fesztiválon, és kitűnő koncertzenekarrá érett.

Szájbergyerek

Augusztusban aranylemez lett Csintalan című albumuk, s a Szájbergyereket minden eddigi rekordot megdöntve két hónap alatt több mint húszezren töltötték le csengőhangként. A videoklip a Viva tévé ranglistáját hetekig vezette, s fél éven keresztül napi 10 alkalommal sugározták. A siker a nyáron érte el csúcsát, amikor a dal minden lehetséges lista első helyeire került Magyarországon. A Balatonon zenegépeket húztak ki a csatlakozóból, mert annyiszor játsszatták a számot. Fiatal jegyespár nem léphetett frigyre Szájbergyereket torka szakadtából éneklő lakodalmi vendégsereg nélkül. A legszélsőségesebb eset egy gyorsételeket áruló vidéki Family Frost kocsival történt, ugyanis a jól ismert sárga kocsi érkezését jelző dallamot a sofőr a Szájbergyerek dallamára programozta át

Műfaj

Milyen zenét játszik a Kistehén tánczenekar? Nevezhetjük kulturlakodalmas popnak, vagy optimista rocknak, de a „crazy listening“ sincs messze a nem létező műfaji meghatározástól. Különböző stílusok keverednek benne a legjobb arányban: ska, rock, pop, underground, cigányzene, reggae, balkáni zene, afrikai ritmusok és modern tánczene. A szövegek viccesek, egyszerűek, ám nem érdektelenek. A koncerteket vidámság, humor, sajátosan kelet-európai esztétikum és nagyon jó hangulat jellemzi. A Kistehén Tánczenekar igazi bulizenekar, aminek minden megnyilvánulását áthatja a rendkívüli pozitív energia.

Kistehén

2002-ben a Sziget Fesztivál reklámfigurája lett a Kistehén, a nagyon kedves és vidám sárga állatka. A Kistehén figura és rajzfilm, valamint annak „magyar hangja“ Kollár Klemencz Lászlóhoz, a zenekar énekeséhez fűződik. A zenekar a „Kistehén Szigetre“ született meg, ott volt első koncertjük 2002-ben.

Koncertek

Azóta folyamatosan koncertezett az együttes, de az igazi sikert a 2005-ös év és a Szájbergyerek című sláger hozta meg. Az idén hatalmas sikerrel játszottak szinte minden fontos fesztiválon szerte az országban. Debrecenben a Kossuth terén például több mint 10000 ember volt rájuk kíváncsi, Veszprémben az Utcazene fesztiválon pedig igencsak kicsinek bizonyult a közönségnek szánt tér: rajongókkal teltek meg a környékbeli utcák is. Játszottak a Volt Fesztiválon, az EFOTT-on, a Vidor Fesztiválon, számos klubban, városi és falusi rendezvényeken. A 2005-ös turnéról szocio-dokumentum film is készült Szájbertörténet címmel. A filmet beválogatták a Magyar Filmszemle idei dokumentum versenyprogramjába.

Úgy tűnik, ez az a zenekar, akit mindenki szeret. Szeretik a gyerekek, mert vicces. Szeretik a tinik, mert bulis és jóképűek a fiúk. Szeretik az öregek, mert dallamos és vidám. Szeretik a városi értelmiségiek, mert abszurd és alternatív. Szeretik a táncolnivágyók, mert nagyon ritmusos és táncos. Szereti a koncertközönség, mert energikus, énekelhető rock and roll. Szeretik a kékharisnyák, mert a zenészek némelyike annak idején különböző underground zenekarokban játszott.

Zene a nyulaknak

A Kistehén tánczenekar már két lemezzel dicsekedhet. Az elsőt még Zene a nyulaknak névvel jegyezték, és meglepő módon A kis tehén volt a címe. A Zene a nyulaknak név azonban megakadt a közönség torkán, így a Csintalan című, később aranylemezes albumot már a Kistehén tánczenekar készítette.

Az új klip

Nemrég készült el a zenekar új videóklipje. Ezúttal a kis szobából kimentek a rétre, magukkal vitték a Romano Drom zenekar kitűnő zenészeit, a gyerekeiket, a barátaikat és azok gyerekeit. Meg a sajátjaikat. Meg a kutyát. A rendkívül magas költségvetéssel készült klipen hónapokig dolgoztak. Az előbbi mondat egyáltalán nem igaz, de ez úgyis kiderül.

A Romano Drom és a Kistehén tánczenekar között a közös láncszem Farkas Harcsa Róbert, aki mindkét zenekarban játszik. A Romano Drom tagjainak kitűnő játéka valósággal megtöltötte élettel a Csintalan című lemezen is szereplő Virágok a réten című számot: vidám, zeneileg kitűnő és nagyon fülbemászó dal született megint. Gyanús, hogy ezt is a fél ország fogja énekelni. Aki kíváncsi a klipre, megnézheti a www.szajbergyerek.hu
oldalon.

A Romano Drom tagjai:
Kovács ’Anti’ Antal: gitár, ének, Balogh ’Jocó’ József: gitár, ének,Rafael ’Csika’ Zsigmond: kanna, szájbőgő, Farkas ’Harcsa’ Róbert: tangóharmonika, hegedű, Kovács ‘Máté‘ Antal: ütőhangszerek .

A Kistehén tánc zenekar tagjai:
Kollár-Klemencz László (ének, gitár), Lehoczki Károly (dob),
Farkas Harcsa Róbert (tangóharmónika),
Dorogi Péter (gitár, vokál), Kiss Sándor (basszusgitár), Nádasdi János (szájbőgő, derbuka, vokál),



helyszín/rendező: PÁGISZ
rendezvényrorozat: Győri Alter Party
Megosztás Twitterrel Megosztá Google+-on
Az oldal tartalmának felhasználásával kapcsolatban, kérjük olvassa el az Impresszumot!

   
Keresés:
Keresés az adatbázisban
Hírek
Gyárvárosi Fiókkönyvtár és Közösségi Ház
Győri Pagony