<< 2035. február >>
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

banner
Győri kulturúlis információk
csütörtökpéntekszombatvasárnaphétfőkeddszerda
-
Állandó kiállítás
Esemény
Évforduló
Filmklub
Időszaki kiállítás
Klub
Koncert
Mozi
Program
Sport
Színház
Tanfolyam
Vidék
Partnereink
Gyor
VihaRock
Hírcsatornáink
Atom Feed Atom 1.0 Feed RSS Feed RSS 1.0 Feed OPML Feed MBOX Feed HTML Feed JS Feed
   
VII. Győri Nemzetközi Ütős Fesztivál

- Richter Terem

- TAM-TAM ÜTŐEGYÜTTES
- Az együttes 10 éve alakult a Magyar Honvédség Zeneművészeti Szakközépiskola ütőseiből. Fő profiljuk a parádé-, menet-, illetve showdobolás. Tíz fős csapat 15.00 órától Győr belvárosának utcáin menetdobolással szórakoztatja a közönséget, 19.00 órától a Richter Terem színpadán paradés előadásukkal nyitják meg a VII. Győri Nemzetközi Ütős Fesztivált.

- LISZT FERENC ZENEISKOLA NÖVENDÉKEINEK KONCERTJE VÁRAY LÁSZLÓ ÉS TANÍTVÁNYAI
- Váray László alapítója és húsz évig vezetője volt a Győri Ütőegyüttesnek. Tizenkét évig a Markó Iván vezette Győri Balettnek írt zenét, a győri Széchenyi István Egyetem zenei tanszékén tanít.
- Műsor: John Cage: Amores, J. S. Bach: G moll fúga
- Közreműködik: Kiss Sándor, Sípos Csaba, Juhász Gábor, Váray László - ütőhangszerek, Baráth Bálint – zongora

- BALÁZS ELEMÉR - DÉS ANDRÁS
- Balázs Elemér - dobosként és zeneszerzőként - immár másfél évtizede meghatározó alakja a magyar jazzéletnek, s 1995 óta zenekarvezetőként is tevékenykedik. Részt vett számos nemzetközi jazzfesztiválon, együtt dolgozott többek között olyan híres művészekkel, mint Zbigniew Namyslowski-val, Lee Konitz-val, Art Farmer-rel, Pat Metheny-vel. Balázs Elemér triójával, illetve kvintettjével három lemezt készített – az Always that momentet című albuma 2000-ben az Év Magyar Jazzlemeze lett, 2002 óta pedig a Balázs Elemér Groupot vezeti.
- Dés András tanulmányait klasszikus ütőhangszereken kezdte. Kezdetben kongákon és bongón játszott, ma már fő hangszereinek a keretes dobokat, a kannát és a darboukát tartja. Közreműködik jazzhez közelálló improvizatív – és népzenei formációkban.

- THE RHYTMANIA ARTISTS (AUSZTRIA)
- Az öt osztrák fiatal ütőhangszeres művész mindegyike a Bécsi Zeneművészeti Egyetemen végzett. A formáció tagjai olyan híres zenekarokban játszanak mint a Bécsi Filharmonikus Zenekar, Bécsi Staatsoper- és a Bécsi Volksoper Zenekara. Közreműködik: Peter Vasicek, Karin Meissl, Oliver Madas, Thomas Stockhammer, Benjamin Schmidinger.

- CHICAGO TÁNC RITMUS SHOW ALBERTO CASTILLO (MEX.) - ALBERTO SHANGO DELY (COL.)
- Alberto Castillo konga művész Mexikóvárosban született. Szenvedélyes rajongója a mexikói folklór zene ösztönös és mély rituáléinak. A brazil, kubai, kolumbiai és puerto ricoi dobstílusokban is mesterien játszik. Gyakran koncertezik Mexikóban és Európában egyaránt.
- Az est vendége a columbiai Alberto Shango Dely, aki hazája egyik legfiatalabb, leg-tehetségesebb ütőhangszeres művésze.

- Április 1. 19.00 óra
- RITMUSÁLLOMÁS DOBISKOLA ÜTŐSEGYÜTTESE
- A szombathelyi formáció fiatal ütősei 11.00 órától a belváros utcáin adnak elő rövid darabokat.

- GYŐRI ÜTŐEGYÜTTES
- A Győri Ütőegyüttes 1974-ben alakult, kizárólag ütőhangszeres zenészekből áll, a jelenlegi felállásban 13 éve működik. Repertoárjukban megtalálhatók afrikai – latin dobzenék, a kifejezetten mai kor ütőhangszereire komponált művek, dallamhangszeres átiratok, jazz darabok.
- Koncertjükön ősi ritmusokra komponált ütőhangszeres műveket népzenével ötvöznek, és tánccal egészítenek ki.
- Az együttes tagjai: Papp Balázs, Falusi János, Gerencsér Tamás, Kulcsár Bence, Varga Bence, Baross Gábor, Adorján Gyula. Közreműködik: Nyúl Balázs – basszusgitár, Tóth Balázs – szaxofon, Jelenik Krisztián – fuvola

- DRESS MIHÁLY - LUKÁCS MIKLÓS
- Dresch Mihály zenéje a modern jazz áramlataiból indult, azokat fokozatosan elhagyva a népzenei formákat is kortárs jelleggel bővítette és egyike azoknak a ritka muzsikusoknak, akiknek tömör és összefoglaló zenei világuk van. Dresch Mihály nagy tekintélynek örvend a fekete muzsikusok körében is. Fúvós stílusára a népzene mellett nagy hatással volt még John Coltrane, Archie Shepp, Tony Braxton muzsikája. Lukács Miklós a Liszt Ferenc Zene-művészeti Főiskolát cimbalomtanár szakon végzett. Jazz zenével néhány éve foglalkozik, Lakatos Ágnes trióján kívül a Borbély Műhelyben és Dresch Mihály zenekarában is zenél.

- PLAY AND DRUM PERCUSSION TRIO (DÁNIA)
- A formáció tagjai már több mint 20 éve foglalkoznak az afrikai kultúrával. Színházakban, iskolákban tartanak előadásokat, szemináriumokat, bemutatókat a tradicionális afrikai ütőhangszeres zenéről, melyet gyakran tánccal és autentikus énekekkel egészítenek ki. Műsorukban elengedhetetlen szerepe van a humornak, a vidámságnak.
- Közreműködik: Niels Kilele, Kjeld Friis, Mads Bischoff

- HORVÁTH KORNÉL - DÖRNYEI GÁBOR
- Horváth Kornél az egyik legkeresettebb hazai stúdiózenész. Egyéni ütéstechnikát fejlesztett ki, mely világszerte ismerté tette nevét. Játékában felfedezhető az afro, a latin és az indiai zene hatása. Horváth Kornél valódi mestere sok ütőhangszernek, játszik kongán és bongón, de számos különleges hangszeren is. Szóló CD-je, a Rag Handed 1992-ben látott napvilágot, s olyan neves zenészekkel muzsikált, mint például David Friedman, Tommy Campbell, Randy Brecker. Dörnyei Gábor 12 éves korában ösztönösen kezdett el dobolni.1995-ben Szendőfi Péter tanítványa lett. Minden évben rendszeres fellépője a magyarországi dobos gáláknak. Több zenekarban vendégeskedik: László Attila Band, In Line, Hevesi Tamás, Binder Károly Project, Crystal, Unisex.

- JOJO MAYER (USA) - GARY WILLIS (USA) - LOOP DOCTORS
- A tavalyi év legsikeresebb ütős zenei koncertje kétségtelenül JoJo Mayer és Szendőfi Péter közös produkciója volt. Idén a formáció a világ egyik legnevesebb basszusgitárosával Gary Willissel egészül ki. A világhírű new yorki Jojo Mayer 18 évesen már az összes jelentős európai jazz fesztiválon fellépett. Nem sokkal később már workshopokat valamint mesterkurzusokat tartott, körbeutazta a világot, dobfelszerelést tervezett olyan neves cégeknek mint a Sonor vagy a Sabian. A Modern Drummer magazin Jojo Mayert jelenleg a világ öt legjobb dobosa közt tartja számon. Zenéje stabil alapokra épített improvizáció, elektronikával generált hangokat, tánczenei ritmusokat akusztikus hangszereken ad elő. Gary Willis először 1984-1985-ben tűnt fel a jazz színtéren, majd szinte rögtön világhírűvé vált a Jaco Pastorius útját követő, de mégis nagyon modern, rendkívül egyéni játékmódjával. Teljesen sajátos pengetési technikájának köszönhetően egyike a legvirtuózabb basszusgitárosoknak. A Bass Player Magazine a kilencvenes évek legelevenebb hangú játékosának nevezte, a brit Bassist pedig a kék bolygó egyik legjobbjának titulálta. 2005-ben Szendőfi Péter TriAngel c. első szólólemezének közreműködő sztárvendége volt. A lemezt Fonogram-díjra jelölték „2005 hazai jazz albuma” kategóriában. Szendőfi Péter 1995-ben elnyerte a New York-i Drummers Collective School ösztöndíját. Itt világhírű zenészektől tanult és játszott velük együtt. Egyike a legfoglalkoztatottabb hazai dobosoknak. Kurzusokat tart, számos lemezen, fesztiválon és koncerten szerepel szinte minden műfajban.
- Közreműködik: Romhányi Áron – billentyű

- ÜTŐHANGSZER KIÁLLÍTÁS ÉS BEMUTATÓ
- Az ütős fesztivál keretében ütőhangszer kiállítás és bemutató lesz, ahol hangszer gyártó és forgalmazó cégek képviselői mutatják be termékeiket. Az érdeklődők mindkét napon a bemutató ideje alatt a hangszereket kipróbálhatják és megvásárolhatják.
- A kiállítás résztvevői:
Hangszertár Kft., Győr; Hangszer és kottakereskedés, hangszerjavítás Zenebutik Hangszerüzlet, Győr;
- Igric Hangszer, Esztergom;
- Veiger Csaba hangszertok készítő, Zalaszentgrót; RitmusDepo, Budapest
- Kardos Zsuzsa „Szóló” című fotókiállítása

- Belépőjegy napijegy 2000 Ft; bérlet 3000 Ft; Diákjegy 18 éves korig 1000 Ft
Megosztás Twitterrel Megosztá Google+-on
Az oldal tartalmának felhasználásával kapcsolatban, kérjük olvassa el az Impresszumot!

   
Keresés:
Keresés az adatbázisban
Hírek
Gyárvárosi Fiókkönyvtár és Közösségi Ház
Győri Pagony