|
|
 |
|
 |
VII. Győri Nemzetközi Ütős Fesztivál
- Richter Terem
- TAM-TAM ÜTŐEGYÜTTES
- Az együttes 10 éve alakult a Magyar Honvédség Zeneművészeti Szakközépiskola ütőseiből. Fő profiljuk a parádé-, menet-, illetve showdobolás. Tíz fős csapat 15.00 órától Győr belvárosának utcáin menetdobolással szórakoztatja a közönséget, 19.00 órától a Richter Terem színpadán paradés előadásukkal nyitják meg a VII. Győri Nemzetközi Ütős Fesztivált.
- LISZT FERENC ZENEISKOLA NÖVENDÉKEINEK KONCERTJE VÁRAY LÁSZLÓ ÉS TANÍTVÁNYAI
- Váray László alapítója és húsz évig vezetője volt a Győri Ütőegyüttesnek. Tizenkét évig a Markó Iván vezette Győri Balettnek írt zenét, a győri Széchenyi István Egyetem zenei tanszékén tanít.
- Műsor: John Cage: Amores, J. S. Bach: G moll fúga
- Közreműködik: Kiss Sándor, Sípos Csaba, Juhász Gábor, Váray László - ütőhangszerek, Baráth Bálint zongora
- BALÁZS ELEMÉR - DÉS ANDRÁS
- Balázs Elemér - dobosként és zeneszerzőként - immár másfél évtizede meghatározó alakja a magyar jazzéletnek, s 1995 óta zenekarvezetőként is tevékenykedik. Részt vett számos nemzetközi jazzfesztiválon, együtt dolgozott többek között olyan híres művészekkel, mint Zbigniew Namyslowski-val, Lee Konitz-val, Art Farmer-rel, Pat Metheny-vel. Balázs Elemér triójával, illetve kvintettjével három lemezt készített az Always that momentet című albuma 2000-ben az Év Magyar Jazzlemeze lett, 2002 óta pedig a Balázs Elemér Groupot vezeti.
- Dés András tanulmányait klasszikus ütőhangszereken kezdte. Kezdetben kongákon és bongón játszott, ma már fő hangszereinek a keretes dobokat, a kannát és a darboukát tartja. Közreműködik jazzhez közelálló improvizatív és népzenei formációkban.
- THE RHYTMANIA ARTISTS (AUSZTRIA)
- Az öt osztrák fiatal ütőhangszeres művész mindegyike a Bécsi Zeneművészeti Egyetemen végzett. A formáció tagjai olyan híres zenekarokban játszanak mint a Bécsi Filharmonikus Zenekar, Bécsi Staatsoper- és a Bécsi Volksoper Zenekara. Közreműködik: Peter Vasicek, Karin Meissl, Oliver Madas, Thomas Stockhammer, Benjamin Schmidinger.
- CHICAGO TÁNC RITMUS SHOW ALBERTO CASTILLO (MEX.) - ALBERTO SHANGO DELY (COL.)
- Alberto Castillo konga művész Mexikóvárosban született. Szenvedélyes rajongója a mexikói folklór zene ösztönös és mély rituáléinak. A brazil, kubai, kolumbiai és puerto ricoi dobstílusokban is mesterien játszik. Gyakran koncertezik Mexikóban és Európában egyaránt.
- Az est vendége a columbiai Alberto Shango Dely, aki hazája egyik legfiatalabb, leg-tehetségesebb ütőhangszeres művésze.
- Április 1. 19.00 óra
- RITMUSÁLLOMÁS DOBISKOLA ÜTŐSEGYÜTTESE
- A szombathelyi formáció fiatal ütősei 11.00 órától a belváros utcáin adnak elő rövid darabokat.
- GYŐRI ÜTŐEGYÜTTES
- A Győri Ütőegyüttes 1974-ben alakult, kizárólag ütőhangszeres zenészekből áll, a jelenlegi felállásban 13 éve működik. Repertoárjukban megtalálhatók afrikai latin dobzenék, a kifejezetten mai kor ütőhangszereire komponált művek, dallamhangszeres átiratok, jazz darabok.
- Koncertjükön ősi ritmusokra komponált ütőhangszeres műveket népzenével ötvöznek, és tánccal egészítenek ki.
- Az együttes tagjai: Papp Balázs, Falusi János, Gerencsér Tamás, Kulcsár Bence, Varga Bence, Baross Gábor, Adorján Gyula. Közreműködik: Nyúl Balázs basszusgitár, Tóth Balázs szaxofon, Jelenik Krisztián fuvola
- DRESS MIHÁLY - LUKÁCS MIKLÓS
- Dresch Mihály zenéje a modern jazz áramlataiból indult, azokat fokozatosan elhagyva a népzenei formákat is kortárs jelleggel bővítette és egyike azoknak a ritka muzsikusoknak, akiknek tömör és összefoglaló zenei világuk van. Dresch Mihály nagy tekintélynek örvend a fekete muzsikusok körében is. Fúvós stílusára a népzene mellett nagy hatással volt még John Coltrane, Archie Shepp, Tony Braxton muzsikája. Lukács Miklós a Liszt Ferenc Zene-művészeti Főiskolát cimbalomtanár szakon végzett. Jazz zenével néhány éve foglalkozik, Lakatos Ágnes trióján kívül a Borbély Műhelyben és Dresch Mihály zenekarában is zenél.
- PLAY AND DRUM PERCUSSION TRIO (DÁNIA)
- A formáció tagjai már több mint 20 éve foglalkoznak az afrikai kultúrával. Színházakban, iskolákban tartanak előadásokat, szemináriumokat, bemutatókat a tradicionális afrikai ütőhangszeres zenéről, melyet gyakran tánccal és autentikus énekekkel egészítenek ki. Műsorukban elengedhetetlen szerepe van a humornak, a vidámságnak.
- Közreműködik: Niels Kilele, Kjeld Friis, Mads Bischoff
- HORVÁTH KORNÉL - DÖRNYEI GÁBOR
- Horváth Kornél az egyik legkeresettebb hazai stúdiózenész. Egyéni ütéstechnikát fejlesztett ki, mely világszerte ismerté tette nevét. Játékában felfedezhető az afro, a latin és az indiai zene hatása. Horváth Kornél valódi mestere sok ütőhangszernek, játszik kongán és bongón, de számos különleges hangszeren is. Szóló CD-je, a Rag Handed 1992-ben látott napvilágot, s olyan neves zenészekkel muzsikált, mint például David Friedman, Tommy Campbell, Randy Brecker. Dörnyei Gábor 12 éves korában ösztönösen kezdett el dobolni.1995-ben Szendőfi Péter tanítványa lett. Minden évben rendszeres fellépője a magyarországi dobos gáláknak. Több zenekarban vendégeskedik: László Attila Band, In Line, Hevesi Tamás, Binder Károly Project, Crystal, Unisex.
- JOJO MAYER (USA) - GARY WILLIS (USA) - LOOP DOCTORS
- A tavalyi év legsikeresebb ütős zenei koncertje kétségtelenül JoJo Mayer és Szendőfi Péter közös produkciója volt. Idén a formáció a világ egyik legnevesebb basszusgitárosával Gary Willissel egészül ki. A világhírű new yorki Jojo Mayer 18 évesen már az összes jelentős európai jazz fesztiválon fellépett. Nem sokkal később már workshopokat valamint mesterkurzusokat tartott, körbeutazta a világot, dobfelszerelést tervezett olyan neves cégeknek mint a Sonor vagy a Sabian. A Modern Drummer magazin Jojo Mayert jelenleg a világ öt legjobb dobosa közt tartja számon. Zenéje stabil alapokra épített improvizáció, elektronikával generált hangokat, tánczenei ritmusokat akusztikus hangszereken ad elő. Gary Willis először 1984-1985-ben tűnt fel a jazz színtéren, majd szinte rögtön világhírűvé vált a Jaco Pastorius útját követő, de mégis nagyon modern, rendkívül egyéni játékmódjával. Teljesen sajátos pengetési technikájának köszönhetően egyike a legvirtuózabb basszusgitárosoknak. A Bass Player Magazine a kilencvenes évek legelevenebb hangú játékosának nevezte, a brit Bassist pedig a kék bolygó egyik legjobbjának titulálta. 2005-ben Szendőfi Péter TriAngel c. első szólólemezének közreműködő sztárvendége volt. A lemezt Fonogram-díjra jelölték 2005 hazai jazz albuma kategóriában. Szendőfi Péter 1995-ben elnyerte a New York-i Drummers Collective School ösztöndíját. Itt világhírű zenészektől tanult és játszott velük együtt. Egyike a legfoglalkoztatottabb hazai dobosoknak. Kurzusokat tart, számos lemezen, fesztiválon és koncerten szerepel szinte minden műfajban.
- Közreműködik: Romhányi Áron billentyű
- ÜTŐHANGSZER KIÁLLÍTÁS ÉS BEMUTATÓ
- Az ütős fesztivál keretében ütőhangszer kiállítás és bemutató lesz, ahol hangszer gyártó és forgalmazó cégek képviselői mutatják be termékeiket. Az érdeklődők mindkét napon a bemutató ideje alatt a hangszereket kipróbálhatják és megvásárolhatják.
- A kiállítás résztvevői:
Hangszertár Kft., Győr; Hangszer és kottakereskedés, hangszerjavítás Zenebutik Hangszerüzlet, Győr;
- Igric Hangszer, Esztergom;
- Veiger Csaba hangszertok készítő, Zalaszentgrót; RitmusDepo, Budapest
- Kardos Zsuzsa Szóló című fotókiállítása
- Belépőjegy napijegy 2000 Ft; bérlet 3000 Ft; Diákjegy 18 éves korig 1000 Ft |
 |
|
 |  |
 |
|
Az oldal tartalmának felhasználásával kapcsolatban, kérjük olvassa el az Impresszumot!
|
|
|
 |
|
|
|