|
|
 |
|
 |
Könyvbemutató - PÁTKAI TIVADAR: A KŐRISFA ÁRNYÉKA
[okt.04. 14:00]
- Beszélgetőtárs: Borbély János költő
- helyszín: pódiumszínpad
- A nagyszerű költő Pátkai Tivadar kisprózákat tartalmazó könyvének középpontjában az idő, az időben kiteljesedő emlékezés áll. A gyermekkortól az ifjú férfi élményvilágáig lépésről lépésre követhetjük nyomon az alkotó személyiség formálódásának állomásait. A felszínen önéletrajzi ihletésűnek tetsző kötet mégis lényegesen több puszta önéletrajznál. A szövegek távolabbi múltjában egy egész, mára már eltemetettnek gondolt, ám annak idején kemény, úttörő munkával kialakított gazdag paraszti univerzum kel újra életre a maga küzdelmeivel, apró örömeivel, finom iróniával árnyalt figuráival, azok lenyűgözően varázslatos nyelvhasználatával.
- A kora ifjúkorról szóló elbeszélések, a hajósélet történései valamint az elbeszélések közé szerkesztett tárcanovellák hangulati-érzelmi hullámzásai méltán igazolhatják azt a feltevést, hogy Pátkai olyan típusú alkotó, akinek keze nyomában a leghétköznapibb események is képesek valódi költészetté nemesedni.
- A könyv felépítése is leginkább a vers megépítésének technikájához áll közelebb: mintha egy olyan, hosszabb lélegzetű, mindmáig befejezetlen költeményt olvasnánk, miközben A kőrisfa árnyéka oldalaiban elmélyedünk, amelynek mindegyik mondata a szó legigazabb értelmében vett, zamatos, kristálytiszta gyöngypróza anyagkészletéből van összecsiszolva gyönyörködtetővé.
- Kemsei István |
 |
helyszín: Győri Nemzeti Színház rendező: Központi Könyvtár, Gyermekkönyvtár és Galéria rendezvényrorozat: VIII. Győri Könyszalon telefon: 96/300-075 email: kultur@gyor-ph.hu további információ
|
 |  |
 |
|
Az oldal tartalmának felhasználásával kapcsolatban, kérjük olvassa el az Impresszumot!
|
|
|
 |
|
|
|