<< 2024. március >>
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

banner
Győri kulturúlis információk
csütörtökpéntekszombatvasárnaphétfőkeddszerda
-
Állandó kiállítás
Esemény
Évforduló
Filmklub
Időszaki kiállítás
Klub
Koncert
Mozi
Program
Sport
Színház
Tanfolyam
Vidék
Partnereink
Gyor
VihaRock
Hírcsatornáink
Atom Feed Atom 1.0 Feed RSS Feed RSS 1.0 Feed OPML Feed MBOX Feed HTML Feed JS Feed
   
Hír részletei
Világhírű művész vezette be a győri gyerekeket a komolyzene világába
Gyárvárosi Általános Iskola
Rendhagyó zenei foglalkozást szervezett a Vodafone Főállású Angyala.
Kravalik Brigitta, a Vodafone Főállású Angyala különleges zenei eseményt hozott tető alá Győrben annak a közel száz kisiskolásnak, akik iskolai órarendjében rendszeresen szerepelnek kreativitásukat és érzéseik kifejezését ösztönző, együttműködésre nevelő művészeti foglalkozások a MUS-E művészeti-nevelési programnak köszönhetően. Február 20-án délután a Gyárvárosi Általános Iskolában Berkes Kálmán világhírű klarinétművész, karmester, a Győri Filharmonikus Zenekar művészeti vezetője tartott számukra egy izgalmas és interaktív foglalkozást.
(fotó: Orosz Sándor – Békésfotó)


Az iskola zsúfolásig megtelt tornatermének gyermekközönségét Berkes Kálmán a Győri Filharmonikus Zenekar vonósnégyesének közreműködésével vezette be a komolyzene és a hangszerek világába. A veszélyeztetett sorsú és hátrányos helyzetű, kisiskolás korú gyermekek pszicho-szociális fejlesztésével foglalkozó MUS-E programban résztvevő kicsik számára az esemény különleges élményt jelentett, hiszen sokan közülük először hallhattak élőben, testközelből megszólaló komolyzenét.

„Öröm számunkra, hogy a MUS-E programhoz hasonlóan Berkes Kálmán és a Győri Filharmonikus Zenekar is feladatának, hitvallásának tekinti a művészetek közvetítését olyan társadalmi körökbe, ahol a szociális és kulturális deficitek leküzdése miatt erre szükség van.” – mondta el Kravalik Brigitta, a MUS-E Magyarország operatív vezetője.

Brigitta a Vodafone Magyarország Alapítvány egyedülálló közösségi kezdeményezése, a Főállású Angyal Program keretében egy éven keresztül a MUS-E program összefogásán, népszerűsítésén és hosszú távú fenntarthatóságán dolgozik. „Küldetésünknek tekintjük, hogy a MUS-E programot minél több rászoruló iskolába eljuttassuk. A Főállású Angyal Programnak köszönhetően főállásban dolgozhatok ennek megvalósításán. A győri Gyárvárosi Általános Iskolában, ahol 2011 óta van jelen a MUS-E, februártól újabb két első osztályban tudtuk elindítani a programot.” – mondta el Kravalik Brigitta, aki táncművészként és táncpedagógusként maga is rendszeresen tart MUS-E foglalkozásokat.

A Vodafone Magyarország vállalati felelősségvállalásának keretében igyekszik olyan kezdeményezéseket támogatni, amelyek fontos társadalmi ügyek, problémák megoldására irányulnak. „A Vodafone Főállású Angyal Programban minden évben három pályázónak nyújtunk lehetőséget arra, hogy egy éven át az általuk vállalt, a közjó érdekében végzett feladatra koncentrálhassanak. Büszkék vagyunk arra, hogy Kravalik Brigitta személyében olyan Főállású Angyalt támogathatunk, aki elkötelezetten dolgozik azért, hogy a művészetek segítségével a MUS-E jobbá tehesse a hátrányos helyzetű és veszélyeztetett sorsú gyermekek életét.” – mondta el Nyilas Orsolya, a Vodafone Magyarország belső kommunikációs és vállalati felelősségvállalási igazgatója.

A Program idei felhívását tavasszal hirdetik ki. A jelentkezés és a kiválasztás nyilvánosan zajlik a Vodafone Felelősségvállalás Facebook-rajongói oldalán; a három nyertest szakmai zsűri választja ki.

A neves hegedűművész, Yehudi Menuhin által útjára indított MUS-E (Musique-Europe) nemzetközi művészeti program 20 éve működik Európa 11 országában. Hazánkban jelenleg 5 város általános iskoláiban jut el nehéz sorsú kisiskolásokhoz, akik a program révén olyan eszközökhöz jutnak, amelyek segítik őket érzéseik kifejezésében, kreativitásuk kibontakozásában, életminőségük javulásában. A tapasztalatok alapján a MUS-E program hozzájárul a gyerekek közösségi munkában való aktív részvételükhöz, fejleszti az egymásra odafigyelés képességét, az elfogadást és a közösséget a résztvevő osztályokban.


Megosztás Twitterrel Megosztá Google+-on
Az oldal tartalmának felhasználásával kapcsolatban, kérjük olvassa el az Impresszumot!

   
Keresés:
Keresés az adatbázisban
Hírek
Gyárvárosi Fiókkönyvtár és Közösségi Ház
Győri Pagony